نباید از خسته بودن خود شرمنده باشی بلکه فقط باید سعی کنی خسته آور نباشی.
خوش آمدید - امروز : چهارشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۳
خانه » دانلود رایگان مطالعات اقلیمی » دانلود مطالعات اقلیمی منطقه ۲۲ تهران

اطلاعیه سایت

تماس با پشتیبانی » ایدی تلگرام+ایمیل پشتیبان <

» فراموش نکنید! بخش پشتیبانی معمار آنلاینـ ، در همه ساعات همراه شماست

»  0916-891-1243

» درصورت مشکل پرداخت آنلاین کلیک کنید

» درصورت بروز هر مشکل اعلام کنید با شما تماس خواهیم گرفت

انجام کلیه پروژهای معماری+ پشتیبانی » با ایدی زیر در تماس باشید

M_abdali@

دانلود مطالعات اقلیمی منطقه ۲۲ تهران

دانلود مطالعات اقلیمی منطقه ۲۲ تهران

دانلود مطالعات اقلیمی منطقه ۲۲ تهران

مطالعات-اقلیمی-منطقه-22

مطالعات-اقلیمی-منطقه-۲۲

سابقه پيدايش منطقه ۲۲ شهرداری تهران

مقدمه

رشد روزافزون جمعيت و تحولات گسترده و دامنه دار اقتصادي و … بازتابي گسترده در تحولات كالبدي شهر تهران ايجاد نموده است، كه يكي از پيامدهاي آن نحوه شكل گيري منطقه ۲۲ شهرداري تهران است كه بدون ترديد بزرگترين و وسيعترين توسعه شهري متصل به تهران مي باشد. اين منطقه با مساحت ۱۰۰۰۰ هكتار، با هدف رفع كمبودهاي خدماتي حوزه غرب تهران و نيز جابجايي بخشي از جمعيت ساكن در بافت هاي فرسوده تهران مركزي و نيز اسكان بخشي از جمعيت شهر تهران ايجاد شد.
منطقه ۲۲ شهرداري واقع در شمالغرب تهران در ۳۰ سال گذشته تحت پوشش فعاليتهاي عمراني ويژه اي از جهت طرح ريزي و اجرا بوده است و از دهه ۱۳۴۰ عمران اين منطقه مورد توجه دست اندركاران و سازندگان شهر تهران قرار داشته است مالكين اوليه اين اراضي خانواده فرمانفرمايان و فيروزگر بوده اند.
پس از تصويب طرح جامع شهر تهران اين منطقه به نام يك شهر جديد تعريف و حوزه آن در دهه ۱۳۵۰ به نام شهر جديد كن به وسيله مهندسين مشاور فرمانفرمايان و همكاران طراحي شده است.

در طول سالهاي ۴۹ تا ۵۸ حدود ۲۰درصد از اراضي اين منطقه تفكيك شد و مالكين جزئي پيدا كرد و بقيه اراضي به قطعات بزرگ (۱۰۰۰ مترمربع به بالا) تقسيم شد. پس از پيروزي انقلاب اسلامي اراضي فرمانفرمايان و فيروزگر ملي اعلام شد و تعدادي از آنها به سازمان زمين شهري واگذار گرديد و حدود ۵۰۰ هكتار از اين زمينها توسط ايت ا… ملاعلي كني كه از زمان قاجار مالك اين زمين ها بودند بصورت موقوفه درآمد.
در طول جنگ تحميلي ايران و عراق بعلت در دسترس بودن اراضي اين منطقه ، ۲۵ % از اراضي توسط نيروهاي مسلح جهت ساخت و ساز پادگانهاي نظامي مورد استفاده قرار گرفت و در قسمتي از اين اراضي نيز تعاونيهاي مسكن شروع به شهرك سازي كردند پس از مواجه شدن مسئولين با مشكلات شهر تهران و دستيابي به اين نتيجه كه مي توان اين منطقه از شهر را به منطقه اي مطابق با الگوهاي شهرنشيني تبديل نمود و با توجه به امكان گسترش شهر تهران در منطقه ۲۲ كه در طرح جامع تهران نيز پيش بيني شده بود شهرداري تهران بر آن شد تا اراضي شمال غرب تهران را به محدوده خدماتي شهر تهران الحاق نمايد و بر اين اساس طي سالهاي ۶۹ تا ۷۳ طرح تفصيلي اين منطقه توسط مهندسين مشاور باوند تهيه و سپس در سال ۷۳ تصويب گرديد كه بنا به ضرورتهاي موجود مجدداً توسط مهندســــين

مشاور باوند و آرمان شهر بازنگري و طرح تفصيلي جديد در شهريورماه ۷۸ به تصويب كميسيون ماده ۵ رسيد.

این مطلب بصورت WORD و برای کسانی که رساله از وب سایت ما خریداری میکنند رایگــــــان و کارابران دیگر مبلغ ۵٫۰۰۰ تومان از لینک زیر پرداخت کنند.

vip

69

دانلود مطالعات شهر تهران

امتیاز 4.77 ( 13 رای )

راهنما

  • 1- برای باز کردن فایل هایی که دانلود میکنید از نرم افزار winrar استفاده کنید.
  • 2-شما نظر دهید ما هم مشکلات شما را که در نظرات مطرح کرده اید برطرف میکنیم. لطفا اگر مشکلی دارید یا نظری درمورد مطلب دارید در نظرات مطرح کنید تا موجب اشتیاق نویسندگان شود.
  • 3-لطفا کپی رایت مطالب ما را رعایت کنید تا انگیزه فعالیت ما بیشتر شود.
  • 4- رمز تمامی فایل ها : www.online-architect.ir

درباره پروژه معماری :

مجتبی ابدالی دهدزی هستم.بنیان گذار و مدیر ارشد معمار آنلاینـ ،ارشد معماری،عاشق معماری و هدف طراحی این وب کمک به دوستان معمار ... امتیاز ،نظرات و پیشنهادات و انتقادات شما در پیشبرد اهداف سایت نقش شایانی ایفا می کند ..

تاکنون 5 نظر ثبت شده است.

  1. این فایل منابع هم داره؟

  2. ممنون از سایت خوبتون

  3. سلام
    من مطالعات اقلیمی منطقه ۲۲ را نیاز دارم ولی لینک خرید فعال نیست باید چیکار کنم خیلی عجله دارم

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است