انسان همان می شود که اغلب به آن فکر می کند. (کوروش کبیر)
خوش آمدید - امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۴۰۳
خانه » دانلود رایگان مطالعات اقلیمی » دانلود مطالعات اقليمي مشهد

اطلاعیه سایت

تماس با پشتیبانی » ایدی تلگرام+ایمیل پشتیبان <

» فراموش نکنید! بخش پشتیبانی معمار آنلاینـ ، در همه ساعات همراه شماست

»  0916-891-1243

» درصورت مشکل پرداخت آنلاین کلیک کنید

» درصورت بروز هر مشکل اعلام کنید با شما تماس خواهیم گرفت

انجام کلیه پروژهای معماری+ پشتیبانی » با ایدی زیر در تماس باشید

M_abdali@

دانلود مطالعات اقليمي مشهد

دانلود مطالعات اقليمي مشهد

دانلود مطالعات اقليمي مشهد

مطالعات-اقليمي-مشهد

مطالعات-اقليمي-مشهد

جهت استقرار ساختمان در رابطه با عوامل اقلیمی در شهر مشهد

جهت استقرار ساختمان در مشهد باید همواره با توجه به تابش آفتاب و جهت وزش بادهای سرد زمستانی تعیین شود. در رابطه با تابش آفتاب مناسب ترین جهت ساختمانی جهتی ست که حداکثر انرژی خورشیدی را در مواقع گرم کسب نماید . در رابطه با بادهای سرد زمستانی ، جهت باد نسبت به ساختمان ممکن است در یکی از محدوده های موثر ، نیمه موثر یا بی اثر قرار گیرد .
بدیهی ست جهت ساختمان را باید در این رابطه به نحوی پیشنهاد نمود که بادهای زمستانی در محدوده بی اثر قرارگیرند . هر چه زاویه بین امتداد جهت باد و نمای مورد نظر کمتر باشد ،تاثیر باد مفروض بر آن نما کمتر خواهد بود .
در جهت ۳۰ درجه ، مقدار انرژی خورشیدی تابیده شده بر سطح عمودی درمواقع سرد سال به حداکثر خود می رسد .

حداکثراین مقدار انرژی در مواقع گرم سال نیز در جهت غرب واقع شود می شود . برای تعیین مناسب ترین جهت در رابطه با وزش بادهای سرد ،با توجه به اینکه بادهای زمستانی از جنوب شرقی و شمال غربی و بادهای پاییزی از جنوب می وزند ،در صورتی که ساختمان به طرف غرب بچرخد بادهای زمستانی در محدوده بی اثر وبادهای پاییزی از جنوب می وزند .    
   
به طور کلی می توان جهت های جنوب تا ۳۰ درجه غربی را به عنوان جهت مطلوب برای استقرارساختمان در نظر داشت . البته این نکته قابل  ذکر است که برای ساختمان های کم ارتفاع ۱ تا ۲ طبقه تاثیر بهترین جهت در رابطه با تابش آفتاب و ساختمان های مرتفع ۴ طبقه به بالا تاثیر بهترین جهت را در رابطه با وزش باد از اهمیت بیشتری برخوردار خواهد بود.

—شهر مشهد به دلیل موقعیت جغرافیایی خاص دارای آب وهوا وخصوصیات ویژه اقلیمی است وقسمت اعظم دشت مشهد – نیشابور، جزءاقلیم سردوخشک وقسمتی ازدشت مشهد– قوچان، نیم خشک وسرد وبخش کوچکی ازبلندترین ارتفاعات رشته کوه های بینالود وهزارمسجد جزءاقلیم مرطوب سرد می باشد.در مجموع شهر مشهد دارای آب وهوای متغیر،اما معتدل و متمایل به سرد و خشک است وازتابستانهای گرم و خشک و زمستانهای سرد و مرطوب برخوردار است.

میزان تابش آفتاب در شهر مشهد:

میانگین مجموعه سالانه ساعات آفتابی مشهد ،۲۵۰۰ ساعت است و بیانگر اهمیت سرمایه گذاری در این زمینه برای کسب انرژی است. همچنین توان بالقوه آفتاب برای تبخیر و تعرق را نشان می دهد .
کمترین ساعات آفتابی در بهمن ماه و بیشترین آن در تیر ماه است .انرژی خورشیدی تابیده شده بر سطوح قائم در طول سال بر ضلع جنوبی و جنوب غربی و جنوب شرقی بیشترین درصد است. پس از آن در ضلع غربی و شرقی انرژی بالایی را دریافت می کنندو کمترین انرژی بر ضلع شمالی است . در ماههای گرمضلع غربی انرژی بالاتری را نسبت به ضلع جنوبی دریافت می کند.

 

این مطلب بصورت WORD و برای کسانی که رساله از وب سایت ما خریداری میکنند رایگــــــان و کارابران دیگر مبلغ ۵٫۰۰۰ تومان از لینک زیر پرداخت کنند.

vip

 

 

 

»  منبع: وب سایت تخصصی معماری – معمار آنلاینـ

 

  X آب و هواي شهرستان مشهد.X بررسی اقلیم مشهدX دانلود رایگان مطالعات اقلیمی مشهدX دانلود مطالعات اقليمي مشهدX دانلود مطالعات مشهدX شناخت اقلیم مشهدX مطالعات اقليمي خراسان رضویX مطالعات اقلیمی مشهدX مطالعات-اقليمي-مشهدX میزان تابش آفتاب در شهر مشهدX میزان و زاویه وزش باد شهر مشهدX ویژگی هاي معماري مشهد

امتیاز 4.68 ( 19 رای )

راهنما

  • 1- برای باز کردن فایل هایی که دانلود میکنید از نرم افزار winrar استفاده کنید.
  • 2-شما نظر دهید ما هم مشکلات شما را که در نظرات مطرح کرده اید برطرف میکنیم. لطفا اگر مشکلی دارید یا نظری درمورد مطلب دارید در نظرات مطرح کنید تا موجب اشتیاق نویسندگان شود.
  • 3-لطفا کپی رایت مطالب ما را رعایت کنید تا انگیزه فعالیت ما بیشتر شود.
  • 4- رمز تمامی فایل ها : www.online-architect.ir

درباره پروژه معماری :

مجتبی ابدالی دهدزی هستم.بنیان گذار و مدیر ارشد معمار آنلاینـ ،ارشد معماری،عاشق معماری و هدف طراحی این وب کمک به دوستان معمار ... امتیاز ،نظرات و پیشنهادات و انتقادات شما در پیشبرد اهداف سایت نقش شایانی ایفا می کند ..

تاکنون 6 نظر ثبت شده است.

  1. سلام تشکر از شما

  2. سلام تشکر از شما

  3. ممنون و خداااااااااااااااااااااااا قوت

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است