امام علي(ع):هر كه نگاه خود را از حرام باز دارد دلش آرام خواهد شد.
خوش آمدید - امروز : یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳
خانه » دانلود » دانلود مجلات معماری » منابع کنکور ارشد مهندسی معماری

اطلاعیه سایت

تماس با پشتیبانی » ایدی تلگرام+ایمیل پشتیبان <

» فراموش نکنید! بخش پشتیبانی معمار آنلاینـ ، در همه ساعات همراه شماست

»  0916-891-1243

» درصورت مشکل پرداخت آنلاین کلیک کنید

» درصورت بروز هر مشکل اعلام کنید با شما تماس خواهیم گرفت

انجام کلیه پروژهای معماری+ پشتیبانی » با ایدی زیر در تماس باشید

M_abdali@

منابع کنکور ارشد مهندسی معماری

منابع کنکور ارشد مهندسی معماری

منابع کنکور ارشد مهندسی معماری

۱) زبان عمومی و تخصصی:
تعداد سئوالات این درس در آزمون ۳۰ سئوال می‌باشد. همان‌طور كه از نام درس پیداست، تعدادی از سئوالات این درس زبان عمومی و تعدادی از آن‌ها نیز مربوط به اصطلاحات و متون تخصصی مجموعه معماری می‌باشد. بدون تردید اگر دانشجویان در درس زبان حداقل‌هایی را داشته باشند مطالعه و سرمایه‌گذاری در این درس می‌تواند منطقی باشد. معمولاً منبع درس زبان تخصصی در اكثر رشته‌ها در دانشگاه‌های مختلف فرق می‌كند و اساتید این درس به صورت سلیقه‌ای منابع و یا جزوات مورد نظر خود را به دانشجویان معرفی می‌كنند. البته كتاب‌ زبان تخصصی برای دانشجویان معماری ( انتشارات سمت ) و کتاب ۵۰۴ واژه در کنار نرم افزار گزینه آخر ( مربوط به زبان عمومی و تخصصی مجموعه معماری ) برای تقویت این درس بدون شک بهترین منابع هستند.
كسب درصد بالا با تسلط بر بانک لغت نرم افزار گزینه آخر و مطالعه كتاب‌های فوق با توجه به اظهار قبولی‌های سال‌های گذشته به راحتی ممكن است.

۲) دروس تاریخ و مبانی نظری:
(تاریخ معماری جهان، معماری معاصر، معماری اسلامی، مبانی نظری معماری)
تعداد سئوالات این درس در کنکور سراسری ۳۰ سئوال و ضریب آن برای تمام گرایش‌ها (۲) می‌باشد. منابع مطالعاتی این گروه درسی در دانشگاه های معتبر کشور، كتاب آشنایی با معماری جهان تألیف ابراهیم زارعی، كتاب فضا، زمان و معماری به ترجمه‌ی منوچهر مزینی، کتب معماری اسلامی و كتاب سبك‌شناسی استاد كریم پیرنیا، كتاب آشنایی با تاریخ معماری و شهرسازی ایران، كتاب مبانی و مفاهیم معماری معاصر غرب تألیف دكتر وحید قبادیان، كتاب تاریخ هنر معماری ایران در دوران اسلامی تألیف یوسف كیانی می‌باشند. در بحث کنکور کارشناسی ارشد، مشاورین گزینه آخر کتب زیر را به داوطلبین پیشنهاد می کنند:
تاریخ و مبانی نظری جهان – ابراهیم زارعی
تاریخ و مبانی نظری جهان – جزوات دانشگاه تهران ( اساتید بزرگواری چون متدین و … )
تاریخ و مبانی نظری معاصر – قبادیان
تاریخ و مبانی نظری معاصر از ۱۹۰۰- ویلیام کریتس
مکاتب هنری از منابعی مانند مبادی سواد بصری و سایر منابع تاریخ هنر ( مبانی نظری )
تاریخ و مبانی نظری اسلامی- سبک شناسی دکتر پیرنیا
تاریخ و مبانی نظری اسلامی- معماری اسلامی دکتر پیرنیا
تاریخ و مبانی نظری اسلامی- معماری ایرانی دکتر پیرنیا
جزوات معماری اسلامی ۱ و ۲ – دکتر متدین، دانشگاه تهران

۳) درك عمومی معماری:
تعداد سئوالات این درس در کنکور سراسری ۲۰ سئوال و ضریب آن برای گرایش‌های مختلف، متفاوت است. این درس بصورت تئوری است. منابع مطالعاتی این گروه درسی در دانشگاه های معتبر کشور، کتاب‌های عناصر معماری از صورت تا مكان ترجمه‌ی فرزین فردانش، زیباشناسی معماری یورگ گودتر، كتاب فرم فضا، نظم معماری ترجمه‌ی زهره قره‌گوزلو، كتاب ریشه‌ها و گرایش‌های نظریه معماری تألیف دكتر محمد منصور فلامكی، كتاب پرسپكتیو ترجمه هرمز معزز می‌باشند. در بحث کنکور کارشناسی ارشد، مشاورین گزینه آخر کتب زیر را به داوطلبین پیشنهاد می کنند:
جزوات دانشگاه تهران ( اساتید بزرگواری چون متدین و امیرسعید محمودی)
مقالات مرتبط با آموزش معماری – عیسی حجت
زیبایی شناسی در معماری
از فرم تا مکان ( ترجمه سیمون آیوازیان )
هندسه ترسیمی و سایه – جزوات هندسه منظر و مرایا

۴) درك عمومی معماری منظر :
این درس پراهمیت ترین درس برای گرایش معماری منظر است و ضریب آن برای این گرایش (۳) است. ( ضریب این درس برای سایر گرایش ها (۱) است ) تعداد سئوالات این درس در کنکور سراسری ۲۰ سئوال می‌باشد. منابع مطالعاتی این گروه درسی در دانشگاه های معتبر کشور: كتاب باغ ایرانی استاد كریم پیرنیا، كتاب باغ‌های ایرانی و كوشك‌های آن تألیف دونالدویلبر ، کتاب‌ باغ‌های ایران (غلامرضا نعیما)، كتاب باغ ایرانی بازتابی از بهشت ( مربوط به سازمان میراث فرهنگی) ، كتاب اصول طراحی فضای سبز در محیط‌های مسكونی (مركز تحقیقات مسكن)، كتاب باغ ایرانی حكمت كهن منظر جدید (موزه هنرهای معاصر) می‌باشند. در بحث کنکور کارشناسی ارشد، مشاورین گزینه آخر جزوه زیر را به داوطلبین پیشنهاد می کنند:
جزوه و مقالات دکتر منصوری – دانشگاه تهران

۵) دروس فنی ساختمان :
این گروه درسی شامل دروس (( تنظیم شرایط محیطی و تأسیسات، ایستایی، شناخت مواد، عناصر و جزئیات )) می باشد و ۳۰ سوال در کنکور کارشناسی ارشد از آن مطرح میشود.
۱-۵) تنظیم شرایط محیطی و تأسیسات مکانیکی:
تعداد سئوالات این درس در آزمون كارشناسی ارشد ۸ سئوال است. مشاورین گزینه آخر جزوه و کتاب سلطاندوست را به داوطلبین پیشنهاد می کنند.
۲-۵) ایستایی:
تعداد سئوالات این درس در آزمون كارشناسی ارشد ۱۴ سئوال است. مشاورین گزینه آخر جزوه و کتاب دکتر گلابچی را به داوطلبین پیشنهاد می کنند.
۳-۵) شناخت مواد :
تعداد سئوالات این درس در آزمون دانشگاه دولتی ۴ سئوال می‌باشد. منابع مهم این درس كتاب مصالح ساختمانی تألیف احمد حامی، كتاب مصالح ساختمانی تألیف سام فروتنی می‌باشند.
۴-۵) عناصر و جزئیات:
تعداد سئوالات این درس ۴ سئوال می‌باشد. از حیث مباحث این درس كمی وسیع‌تر از درس شناخت مواد و مصالح می‌باشد.
منابع مهم این درس كتاب اجزاء ساختمان تألیف سیاوش كباری و اجزاء ساختمان دكتر جلیل شاهی، مبحث ۸ مقررات ملی سازمان (دفتر تدوین مقررات ملی ساختمان) می‌باشند.

آموزش طراحی فیگور

0

User Rating: 4.76 ( 12 votes )
امتیاز 4.68 ( 77 رای )

راهنما

  • 1- برای باز کردن فایل هایی که دانلود میکنید از نرم افزار winrar استفاده کنید.
  • 2-شما نظر دهید ما هم مشکلات شما را که در نظرات مطرح کرده اید برطرف میکنیم. لطفا اگر مشکلی دارید یا نظری درمورد مطلب دارید در نظرات مطرح کنید تا موجب اشتیاق نویسندگان شود.
  • 3-لطفا کپی رایت مطالب ما را رعایت کنید تا انگیزه فعالیت ما بیشتر شود.
  • 4- رمز تمامی فایل ها : www.online-architect.ir

درباره پروژه معماری :

مجتبی ابدالی دهدزی هستم.بنیان گذار و مدیر ارشد معمار آنلاینـ ،ارشد معماری،عاشق معماری و هدف طراحی این وب کمک به دوستان معمار ... امتیاز ،نظرات و پیشنهادات و انتقادات شما در پیشبرد اهداف سایت نقش شایانی ایفا می کند ..

تاکنون 2 نظر ثبت شده است.

  1. چه جوری دانلود کنیم لینکش نیست

  2. جزوه های دانشگاه تهران ک گفتین رو چجوری تهیه کنیم؟

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است