خوش آمدید - امروز : چهارشنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۵

اطلاعیه سایت

$ جشواره پاییزه معمار آنلاینـ $

با خرید 2 رساله از سایت ما 1 رساله هدیه بگیرید

 برای دیدن کلیک کنید

برای خرید کردن از گزینه افزدون به سبد خرید استفاده کنید!!

تماس با پشتیبانی+ ایدی تلگرام

0939-530-5451

  M_abdali@ 

طراحی ویلای هوشنمد

طراحی ویلای هوشنمد

طراحی ویلای هوشنمد

ویلای هوشنمد

معماری و طراحی داخلی این ویلای “هوشمند” که در شهر کوچکی در نزدیکی پراگ (جمهوری چک) قرار دارد، توسط گروه “jestico + whiles” صورت گرفته است.
این محل اقامت تک خانوار دارای ۵ اتاق است و در قالب یک حجم مکعب مستطیل شکل خالص در انتهای سایت مستقر گردیده و به فضای سبز سایت مشرف است. این خانه با رویکرد زیست محیطی طراحی شده لست.به کار گیری پوسته بسیار-عایق و بهره مندی از پنجره های سه جداره منجر به حداقل مصرف انرژی در این ساختمان گردیده است.این ویلا همچنین مجهز به پمپ های حرارتی و پنل های خورشیدی است.

معماری ویلای هوشنمد

معماری ویلای هوشنمد

 

در فصول گرم جلو آمدگی سقف در طبقه اول و سایبان ها در طبقه دوم، پنجره ها را در سایه نگه می دارد.
سامانه هوشمند ساختمان به منظور آسایش بیشتر، امکان تنظیم و کنترل روشنایی، امنیت و سیستم های صوتی تصویری را از طریق دستگاه های آیفون و آیپد برای ساکنین فراهم نموده است.
این خانه مجهز به یک ایستگاه هواشناسی است که داده های آب و هوایی محیط را ثبت می نماید و سامانه هوشمند ساختمان این داده ها را برای بهینه سازی خودکار شرایط آسایش و صرفه جویی انرژی استفاده می کند.

این ساختمان موفق به دریافت رده A از رده بندی انرژی اروپا گردیده است

علاوه بر امکانات بخصوصی که در یک ویلای هوشمند میتوان ارائه نمود ،تمامی امکانات بیان شده در منازل هوشمند و یا ساختمان مسکونی هوشمند (مراجعه به متن ساختمان مسکونی هوشمند) در ویلای هوشمند نیز به کار گرفته میشود .
در اکثر کاربران ،ویلا ها در فاصله نسبتا زیادی نسبت به ساختمان مسکونی داخل شهر واقع شده است و به دلیل مشکلات روزمره نمیتوانند به طور مدام فضا و تجهیزات ویلای خود را کنترل و مدیریت نمایند .
جلوگیری و مقابله با حوادث و مشکلات در ساختمان های هوشمند به عهده این سیستم می باشد ولی گاها نیاز است که شما کاری را در زمان بخصوص و یا روز بخصوصی به صورت دستی اجرا کنید در این رابطه نیز همانند دیگر امکانات بی نظیر ساختمان های هوشمند شما قادرید به دوربین های باغ و ویلای خود متصل شده و با دیدن محیط مورد نظر مواردی که مد نظر شماست به راحتی از روی تبلت و یا گوشی همراه خود مدیریت نمایید .
تعریف تمامی عکس العمل های این سیستم که قرار است کارهایی را به صورت خودکار و یاطبق زمانبندی خواصی انجام دهد از طرف طراح و مجری بروی سیستم های ساختمان ویلا و حتی تجهیزات داخلی آن تعریف و پیاده سازی شده است و دیگر نگران مسائلی همچون امنیت – ایمنی – آبیاری باغچه و باغ – سرمایش و گرمایش –آماده شدن امکانات برای ورود شما به ویلا نباشید.
با توجه به طراحی این سیستم، قبل از ورود شما به داخل ویلای هوشمند (بازدن کلید های هوشمند – تبلت و یا به صورت خودکار )همه چیز آماده و مهیای ورود شماست.

امتیاز 5.00 ( 3 رای )
اشتراک گذاری مطلب
مدیریت سایت

درباره مدیریت سایت :

مجتبی ابدالی دهدزی هستم.بنیان گذار و مدیر ارشد معمار آنلاینـ ، دانشجویی ارشد معماری،عاشق معماری و هدف طراحی این وب کمک به دوستان معمار ... امتیاز ،نظرات و پیشنهادات و انتقادات شما در پیشبرد اهداف سایت نقش شایانی ایفا می کند ..

معدله فوق را حل کنید *

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب برای سایت مـــعمـار انـلاین محفوظ است-کپی مطالب با درج لینک سایت مجاز می باشد

__$ جشواره پاییزه معمار آنلاینـ $__ با خرید 2 رساله معماری از سایت ما 1 رساله به دلخواه هدیه بگیرید.... فقط تا پایان پاییز فرصت باقیست _ برای دیدن کلیک کنید