خوش آمدید - امروز : چهارشنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۵
خانه » بانک مقالات انسان طبیعت معماری » پاورپوینت گياهان و معماری

اطلاعیه سایت

$ جشواره پاییزه معمار آنلاینـ $

با خرید 2 رساله از سایت ما 1 رساله هدیه بگیرید

 برای دیدن کلیک کنید

برای خرید کردن از گزینه افزدون به سبد خرید استفاده کنید!!

تماس با پشتیبانی+ ایدی تلگرام

0939-530-5451

  M_abdali@ 

پاورپوینت گياهان و معماری

پاورپوینت گياهان و معماری

پاورپوینت گياهان و معماری

تحلیل گياهان و معماری

تحلیل گياهان و معماری

مقدمه:

از خصوصیات مهم گیاه بند بند بودن آن در ساقه میباشد.این خاصیت به دلیل مقابله با نیروهای وارده بر  ساقه پدید می آید.

مثالا در اثر نیروی وارده توسط باد این گیا به زحمت از ساقه خم میشود،این به خاطر آن میباشد که نیروی وارده در تمامی بندهای آن تقسیم میشود وهربند نیروی وارده بر اعضای مرتبط با خود را مهار می کند.

الف_ازکوچک بودن ریشه گیاه ذرت می توان دریافت که آب در دسترس آن میباشد. ودر ضمن ریشه این گیاه توسط رشته هایی به زمین متصل گردیده است.           ب_منحنی بودن فرم برگهای گیاه ذرت به دلیل آن است که این گیاه بتواند در طول روزاز نور کافی استفاده کند.

ج_گره درمحل اتصال بلال (میوه ذرت)به ساقه آن لایه لایه بوده ودر اثر روی هم چسبیدن لایه ها یک  ریتم خاصی را ایجاد نموده است.

الف) این قسمت تاسل نام دارد که گرد افشانی دراین قسمت روی میدهد و انتقال توسط باد به قسمت (ب) صورت میگیرد،در قسمت (ب) که ازیک سری رشته های ریز تشکیل یافته گرده ها جذب شده و هر یک از رشته ها بصورت جداگانه یک دانه را تغذیه میکند،در ضمن پوشش بلال توسط برگهایی صورت میگیرد که در مقابل آب بسیار مقاوم .میباشند

گیاه گندم هم از نظر ریتم ظاهری شبیه ذرت میباشد.  ساقه آن در قسمتهایی بند بند بوده منتها این بند بند بصورت ذرت نمیباشد،قسمت پائینی مانند لوله است که قسمت فوقانی وارد آن شده است این عمل تا آخر ادامه دارد.محصول این گیاه در آخرین نقطه آن میباشد که توسط گره نقطه ای به ساقه متصل است.

از ظاهر این گیاه میتوان دریافت که متعلق به مناطق سرد و خشک میباشد.ریشه این گیاه دراز است این به دلیل آن میباشد که چون در زمین های دیم میروید ریشه برای پیدا کردن آب به هر جهت میرود و در این صورت طولش بیشتر می شود.

Download-2.3

حجم فایل : ۴٫۳۹ مگابایت
رمزفایل: www.online-architect.ir

»  منبع: وب سایت تخصصی معماری – معمار آنلاینـ 

امتیاز 4.38 ( 21 رای )
اشتراک گذاری مطلب
مدیریت سایت

درباره مدیریت سایت :

مجتبی ابدالی دهدزی هستم.بنیان گذار و مدیر ارشد معمار آنلاینـ ، دانشجویی ارشد معماری،عاشق معماری و هدف طراحی این وب کمک به دوستان معمار ... امتیاز ،نظرات و پیشنهادات و انتقادات شما در پیشبرد اهداف سایت نقش شایانی ایفا می کند ..

معدله فوق را حل کنید *

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب برای سایت مـــعمـار انـلاین محفوظ است-کپی مطالب با درج لینک سایت مجاز می باشد

__$ جشواره پاییزه معمار آنلاینـ $__ با خرید 2 رساله معماری از سایت ما 1 رساله به دلخواه هدیه بگیرید.... فقط تا پایان پاییز فرصت باقیست _ برای دیدن کلیک کنید