خوش آمدید - امروز : شنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۵
خانه » بانک پاورپوینت های معماری » نقش اقلیم در معماری اسلامی

اطلاعیه سایت

$ جشواره پاییزه معمار آنلاینـ $

با خرید 2 رساله از سایت ما 1 رساله هدیه بگیرید

 برای دیدن کلیک کنید

برای خرید کردن از گزینه افزدون به سبد خرید استفاده کنید!!

تماس با پشتیبانی+ ایدی تلگرام

0939-530-5451

  M_abdali@ 

نقش اقلیم در معماری اسلامی

نقش اقلیم در معماری اسلامی

نقش اقلیم در معماری اسلامی

نقش اقلیم در معماری اسلامی

نقش اقلیم در معماری اسلامی

سلام خدمت کاربران معمارانلاین برسی نقش اقلیم در معماری اسلامی رو براتون بارگذاری کردم امیدوارم مورد پسند شما عزیزان قرار بگیرد در این مقاله از هشتی ورودی مورد بررسی گرفته شده همواره منتظر دیدگاهای شما هستیم

بررسی اقلیم در دالان ورودی :دارای دیوار های بلند می باشد که علاوه بر جداسازی فضای داخل و خارج یک فیلتر هوایی می باشد و باعث ایجاد سایه می گردد.

بررسی اقلیم روزنه بر بالای گنبد: عمل هواکشی و روشنایی را انجام میدهد، از طریق آن گرمایی که پوسته گنبد در روز گرفته و در شب به داخل پس میدهد، به سرعت خارج می شود.همچنین هوای گرم به قسمت بالا صعود کرده و از بالاترین قسمت گنبد خارج می شود.

نقش اقلیمی ستون های جبهه شرقی در معماری اسلامی: ،جهت نورگیری بهتر به علت برخورداری از نور نامناسب ، فضاهای کم اهمیت در آن قرار داده شده است. ارتفاع پنجره ها در این قسمت کوتاه می باشد.

در جبهه جنوبی و شرقی: ،دریچه سرداب زیر قسمت زمستانی قرار دارد به خاطر نگهداری موادغذایی و انبار آرد.استفاده از آجر کاری  به صورت مشبک جهت سیرکولاسیون هوا

در جبهه غربی: ، فقط دو ایوانچه کم عمق قرار داده شده که کاربری خاصی ندارد و فقط برای حفظ تقارن بناها به صورت رواق ، ساخته شده است.

هشتی ورودی:استفاده از مصالحی مانند چوب، که ضریب هدایت گرمایی پایین دارند.

ایوان جبهه شرقی دارای ارتفاعی معادل دو طبقه است که موجب فراخ و دلباز شدن فضای حیاط می گردد.

فضاهای داخلی سرداب :سرداب معمولا زیر ایوان و پنج دری وسط پیش بینی می شده و در تالار های سرداب در بعدازظهر های گرم تابستان مطلوب ترین محل برای استراحت بوده است.

حیاط و جبهه شمالی (زمستان نشین) از حداکثر افتاب در طول روز استفاده می کند ، به علت قرار گیری بر روی سکو ، از میزان آفتاب بیشتری بهره می گیرد.

Download-2.3

 رمزفایل: www.online-architect.ir

»  منبع: وب سایت تخصصی معماری – معمار آنلاینـ

امتیاز 4.71 ( 17 رای )
اشتراک گذاری مطلب
مدیریت سایت

درباره مدیریت سایت :

مجتبی ابدالی دهدزی هستم.بنیان گذار و مدیر ارشد معمار آنلاینـ ، دانشجویی ارشد معماری،عاشق معماری و هدف طراحی این وب کمک به دوستان معمار ... امتیاز ،نظرات و پیشنهادات و انتقادات شما در پیشبرد اهداف سایت نقش شایانی ایفا می کند ..

معدله فوق را حل کنید *

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب برای سایت مـــعمـار انـلاین محفوظ است-کپی مطالب با درج لینک سایت مجاز می باشد

__$ جشواره پاییزه معمار آنلاینـ $__ با خرید 2 رساله معماری از سایت ما 1 رساله به دلخواه هدیه بگیرید.... فقط تا پایان پاییز فرصت باقیست _ برای دیدن کلیک کنید