خوش آمدید - امروز : شنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۵
خانه » بانک پاورپوینت های معماری » مطالعات طراحی خانه معمار

اطلاعیه سایت

$ جشواره پاییزه معمار آنلاینـ $

با خرید 2 رساله از سایت ما 1 رساله هدیه بگیرید

 برای دیدن کلیک کنید

برای خرید کردن از گزینه افزدون به سبد خرید استفاده کنید!!

تماس با پشتیبانی+ ایدی تلگرام

0939-530-5451

  M_abdali@ 

مطالعات طراحی خانه معمار

مطالعات طراحی خانه معمار

مطالعات طراحی خانه معمار

طراحی خانه معمار

طراحی خانه معمار

  • مقدمه:هرچند که پیش از یک قرن (۲۵سال)از ساخت اینگونه مسکن در ایران می گذرد ،ولیکن هنوز معادل درستی برای واژه ی انگلیسی Husing Clusteredدرزبان فارسی وجود ندارد و در مکالمات وادبیات شهر سازی از آن به عنوان مسکن گروهی ،جمعی ،اجتماعی،و…یاد می شودکه هیچ کدام گویای معنی کامل ومعادل دقیق این عبارت نیستند.

تعریف مسکن-خانه-طراحی مسکونی.

-تعریف پیدایش مردمانی که از قدیم می زیسته اند.

-تاریخچه ی واحد های مسکونی ومراحل پیشرفت آن

-طراحی داخلی ودکوراسیون (با توجه به یک معماربا داشتن آتلیه ویک دفتر)

معرفی عملکرد فضاهاو اینکه حوزه های خصوصی چه مزیت هایی دارد.

-ملاحظات عملکردی ازجمله:(نور-سیر کولاسیون-رنگ-تهویه-حرارت –رطوبت.

-فضای مورد مداخله و ویژگی های اجتماعی و اقتصادی آن.

-خاک شناسی – اقلیم –دما و آب و هوای آن

-سرد ترین روزهای سال و بادهای غالب.

-برنامه ریزی فیزیکی.

-مصالح.

-نمای خارج وداخل ساختمان.

مقوله مسکن , گسترده و پيچيده است و ابعاد متنوعی دارد . از اين رو نمی توان تعريف جامع و واحدی از آن ارائه نمود . مسکن به عنوان يک مکان فيزيکی و به عنوان سرپناه نياز اوليه و اساسی خانوار به حساب می آيد . در اين سرپناه برخی از نيازهای اوليه خانوار يا فرد تأمين می شود , مانند : خواب , خوراک , استراحت , حفاظت در برابر شرايط جوی و خلاصه شرايط زيست در مقابل طبيعت . البته اين مقوله را در همين فصل بيشتر توضيح خواهيم داد .
واژه سکونت مفهوم گسترده تری از مسکن دارد . و منظور از آن مجموعه ای از فعاليت های زيستی خانوار است .فعاليت های زيستی خانوار . در اين جا , فعاليت های فردی , جمعی , از يک سو , و فعاليت های اجتماعی , اقتصادی را از سوی ديگر , دربر می گيرد .
– مسکن و خانواده : واحد مسکونی کانون و يا محور اصلی خانواده است . واحد مسکونی بايد شامل فضايي کافی برای غذا خوردن , دورهم نشستن , خوابيدن , فعاليت هايي از قبيل انجام تکاليف کودکان و فعاليت های اساسی ديگر باشد . بحث از تأثير مسکن بر بهره وری کار و ثبات و رشد تکامل خانواده در همين جا مطرح می گردد . احساس سازگاری و انطباق با واحد مسکونی از عوامل ثبات خانواده و همبستگی اجتماعی است که اهميت ويژه ای دارد .

 

 

______________________

X اصول طراحی خانه معمارX برنامه فیزیکی خانه معمارX پاورپوینت طراحی خانه معمارX پایان نامه طراحی خانه معمارX دانلود کامل مطالعات خانه معمارX دانلود مطالعات طراحی خانه معمارX دانلود مقاله طراحی خانه معمارX دانلود مقاله کامل طراحی خانه معمارX مطالعات طراحی خانه معمار

 

امتیاز 3.95 ( 19 رای )
اشتراک گذاری مطلب
مدیریت سایت

درباره مدیریت سایت :

مجتبی ابدالی دهدزی هستم.بنیان گذار و مدیر ارشد معمار آنلاینـ ، دانشجویی ارشد معماری،عاشق معماری و هدف طراحی این وب کمک به دوستان معمار ... امتیاز ،نظرات و پیشنهادات و انتقادات شما در پیشبرد اهداف سایت نقش شایانی ایفا می کند ..

معدله فوق را حل کنید *

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب برای سایت مـــعمـار انـلاین محفوظ است-کپی مطالب با درج لینک سایت مجاز می باشد

__$ جشواره پاییزه معمار آنلاینـ $__ با خرید 2 رساله معماری از سایت ما 1 رساله به دلخواه هدیه بگیرید.... فقط تا پایان پاییز فرصت باقیست _ برای دیدن کلیک کنید