خوش آمدید - امروز : دوشنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۵
خانه » دانلود رایگان مطالعات اقلیمی » مطالعات اقلیمی شهر خلخال

اطلاعیه سایت

$ جشواره پاییزه معمار آنلاینـ $

با خرید 2 رساله از سایت ما 1 رساله هدیه بگیرید

 برای دیدن کلیک کنید

برای خرید کردن از گزینه افزدون به سبد خرید استفاده کنید!!

تماس با پشتیبانی+ ایدی تلگرام

0939-530-5451

  M_abdali@ 

مطالعات اقلیمی شهر خلخال

مطالعات اقلیمی شهر خلخال

مطالعات اقلیمی شهر خلخال

به طوركلي شهرستان خلخال به دليل قرارگيري در حدفاصل چهار استان (اردبيل، آذربايجان شرقي، گيلان، زنجان) از اهميت درخور توجهي برخوردار مي باشد و همچنين كوهستاني بودن منطقه و وجود خاكهاي مستعد كشاورزي از ديگر موارد مهم شهرستان خلخال به شمار مي رود.

ويژگي اقليمي

شرايط محيطي شهرستان خلخال نقش مهمي در ويژگي هاي اقليمي آن دارد. از شمال به جنوب اردبيل كه ارتفاع افزايش مي يابد ميزان دما كاهش پيدا مي كند. لذا با توجه به اينكه شهرستان خلخال در منطقه كوهستاني محصور شده شاهد افت دما در اين منطقه هستيم.

عوامل اقليمي

ويژگي هاي اقليمي شهرستان خلخال تحت تاثير عوامل آب و هوايي بوده كه از اين عوامل مي توان به ارتفاع سطح دريا، عرض جغرافياي بالا، فاصله از دريا و جريانات هواي محل اشاره كرد.

ارتفاع از سطح دريا

شهرستان خلخال از يك توپوگرافي مرتفعي برخوردار است و عمدتاً تحت تاثير شرايط ارتفاعي قرار دارد. ارتفاع ان از سطح دريا ۱۸۰۰ متر است. ارتفاع يكي از ع.امل اصلي در تعيين شرايط آب و هوايي بوده و با افزايش آن از دماي هوا نيز كاسته مي شود.

عرض جغرافيايي

شهرستان خلخال در مختصات جغرافيايي ۳۷ درجه و ۱۱ دقيقه الي  ۳۷ درجه و ۵۱ دقيقه عرض شمالي، در عرض جغرافيايي بالايي قرار گرفته و در نتيجه از زاويه ملايم تري نسبت به خورشيد برخوردار مي باشد.

فاصله از دريا

فاصله نسبتاً به درياي خزر و قرارگيري در مسير جريانات آب و هواي درياي مديترانه تاثيرات نسبتاً مهمي در كيفيت آب و هواي شهرستان خلخال گذارده است و رطوبت حاصل از اين ويژگي نوسانات دماي را در فواصل روز تعديل مي كند.

جريانات هوايي

از جريانات آب و هواي كه بطور كلان بر ويژگيهاي آب و هواي شهر تاثير مي گذارد، يكي باد شرقي است كه۸ از جريانات هواي غالب بوده و در فصول مختلف سال از طرف شرق به طرف غرب به نام باد مه يا مه يلي مي وزد. اين باد رطوبت درياي خزر را باخود به مناطق مختلف دشت مي آورد. و اكثراً با مه همراه است. از بادهاي سرد و مروب بوده كه معمولاً در فصول گرم موجب ريزش باران مي شود.

 

در حال بارگذاری. …

 

امتیاز 4.67 ( 6 رای )
اشتراک گذاری مطلب
مدیریت سایت

درباره مدیریت سایت :

مجتبی ابدالی دهدزی هستم.بنیان گذار و مدیر ارشد معمار آنلاینـ ، دانشجویی ارشد معماری،عاشق معماری و هدف طراحی این وب کمک به دوستان معمار ... امتیاز ،نظرات و پیشنهادات و انتقادات شما در پیشبرد اهداف سایت نقش شایانی ایفا می کند ..

معدله فوق را حل کنید *

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب برای سایت مـــعمـار انـلاین محفوظ است-کپی مطالب با درج لینک سایت مجاز می باشد

__$ جشواره پاییزه معمار آنلاینـ $__ با خرید 2 رساله معماری از سایت ما 1 رساله به دلخواه هدیه بگیرید.... فقط تا پایان پاییز فرصت باقیست _ برای دیدن کلیک کنید