خوش آمدید - امروز : یکشنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۵
خانه » دانلود رایگان مطالعات اقلیمی » مطالعات اقلیمی تربت حيدريه

اطلاعیه سایت

$ جشواره پاییزه معمار آنلاینـ $

با خرید 2 رساله از سایت ما 1 رساله هدیه بگیرید

 برای دیدن کلیک کنید

برای خرید کردن از گزینه افزدون به سبد خرید استفاده کنید!!

تماس با پشتیبانی+ ایدی تلگرام

0939-530-5451

  M_abdali@ 

مطالعات اقلیمی تربت حيدريه

مطالعات اقلیمی تربت حيدريه

مطالعات-اقلیمی-تربت-حیدریه

مطالعات-اقلیمی-تربت-حیدریه

مطالعات اقلیمی تربت حيدريه

موقعيت و ويژگي هاي طبيعي شهرستان

شهرستان تربت حيدريه با مساحتي معادل ۱۳۵۵۵ كيلومتر مربع بعد از سبزوار وسيع ترين شهرستان خراسان مركزي است كه در جبهه مياني اين منطقه قرار دارد. اين شهرستان از شمال به شهرستان نيشابور، از شمال شرق به شهرستان مشهد و از شرق به شهرستان تربت جام و تايباد، از سوي جنوب شرقي به شهرستان خواف از جنوب به گناباد و از طرف مغرب به شهرستان كاشمر محدود است.

بررسي ويژگي هاي (فضايي ـ كالبدي) طرح جامع شهر تربت حيدريه

۱ـ درمطالعات طرح ساختاري شهر تربت حيدريه عوامل موثر در جهت گيري بافت شهري در مورد شبكه هاي اصلي و بازشوهاي عمده شهري، معطوف به طراحي امتداد عمومي گذرگاههاي شرياني دز جهت (شمال به جنوب) و (شرق به غرب) به منظور استقرار آنها در منطقه بي اثر (يا كم اثر) بادهاي سرد زمستاني با جهت وزش شمال غربي به جنوب شرقي و همچنين بادهاي گرم تابستاني با جهت وزش شمال شرق به جنوب غرب بوده است. جهت گيري گذرگاههاي فرعي و نماي اصلي واحدهاي مسكوني با توجه به شرايط اقليمي زمستاني منطقه، جهت امكان دريافت حداكثر ميزان انرژي گرمايي در فصول سرد عمدتا در جهت شمال ـ جنوب با اندكي انحراف به جبهه جنوب غربي مورد توجه قرار گرفته است. توضيح : شهر تربت حيدريه در تقسيمات اقليمي تابستاني در منطقه گرم و خشك و در تقسيمات اقليمي زمستان در منطقه خيلي سرد قرار دارد.

جهت قرارگيري ساختمان

تهويه : با توجه به شرايط گرمايي هواي تابستان اينگونه مناطق و رابطه آنها با منحني هاي «جدول بيوكليماتيك ساختماني» در مي يابيم كه با استفاده از  تهويه طبيعي يا انتخاب مصالح ساختماني مناسب، امكان كنترل طبيعي هواي داخلي  ساختمان وجود دارد.

در هر صورت طرح ساختمان در اينگونه مناطق بايد بگونه اي باشد كه بتوان در آن ساختمان تهويه طبيعي ايجاد نمود.اما در ماههاي سرد زمستان، كه فصل بحراني مناطق سرد است، بدليل سرماي شديد و رطوبت كم هوا، بايد ورود هواي خارج به داخل ساختمان را به حداقل ممكن رساند.يكي از اشكالات عمده در فصل زمستان، جلوگيري از ايجاد تعرق بر روي سطح داخلي است. اشكال كار در اينجا است

در حال بارگذاری

امتیاز 4.60 ( 5 رای )
اشتراک گذاری مطلب
مدیریت سایت

درباره مدیریت سایت :

مجتبی ابدالی دهدزی هستم.بنیان گذار و مدیر ارشد معمار آنلاینـ ، دانشجویی ارشد معماری،عاشق معماری و هدف طراحی این وب کمک به دوستان معمار ... امتیاز ،نظرات و پیشنهادات و انتقادات شما در پیشبرد اهداف سایت نقش شایانی ایفا می کند ..

معدله فوق را حل کنید *

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب برای سایت مـــعمـار انـلاین محفوظ است-کپی مطالب با درج لینک سایت مجاز می باشد

__$ جشواره پاییزه معمار آنلاینـ $__ با خرید 2 رساله معماری از سایت ما 1 رساله به دلخواه هدیه بگیرید.... فقط تا پایان پاییز فرصت باقیست _ برای دیدن کلیک کنید