خوش آمدید - امروز : جمعه ۱۹ آذر ۱۳۹۵
خانه » بانک پاورپوینت های معماری » معماری جهان » دانلود پاورپوینت معماری ژاپن

اطلاعیه سایت

$ جشواره پاییزه معمار آنلاینـ $

با خرید 2 رساله از سایت ما 1 رساله هدیه بگیرید

 برای دیدن کلیک کنید

برای خرید کردن از گزینه افزدون به سبد خرید استفاده کنید!!

تماس با پشتیبانی+ ایدی تلگرام

0939-530-5451

  M_abdali@ 

دانلود پاورپوینت معماری ژاپن

دانلود پاورپوینت معماری ژاپن

دانلود پاورپوینت معماری ژاپن

تحلیل و بررسی معماری ژاپن

تحلیل و بررسی معماری ژاپن

مجمع الجزاير ژاپن كه در فراسوي كرانه هاي شرقي قاره آسيا قرار دارد در قوس باريكي به طول ۳۸۰۰ كيلومتر ، بين عرض هاي شمالي ۲۵ و ۲۰ درجه تا ۴۵/۳۳ ممتد است . اين مجمع الجزاير مشتمل بر چهار جزيره اصلي و تقريبا ۳۹۰۰ جزيري كوچكتر است . هنشو ، هكايدو ، كيوشو ، شيكوگو چهار جزيره اصلي اين كشور هستند .

ژاپن به دليل قرار گرفتن در منطقه معتدله در تابستان و آب و هواي سرد در بعضي مناطق در زمستان داراي طبيعت شگفت انگيزي مي باشد كه بيشترين تاثير را در هنر ژاپن به جاي گذاشته است .

به طور كلي مي توان تاريخ فرهنگ ژاپن را به پنج دوره تقسيم و بررسي نمود :

.۱دوره باستان

.۲دوره آغاز تاريخ

.۳قرون وسطي

.۴دوره قبل از مدرنيزه شدن

.۵دوره جديد

معماري ژاپن تركيبي از شيوه هاي بومي و وارداتي است و مبتني بر رسوم و سنن معماري چوبي مي باشد . معماري ژاپن از سنگ به طور عام استفاده نمي كند و سنگ مصالحي است كه عمدتا در ساخت شالوده هاي بنا و يا پاگوداهاي بسيار كوچك مورد استفاده قرار مي گيرد . تقريبا تمامي سازه هاي سنتي در ژاپن از چوب و لوح هاي كاغذي ، گچ و خاك رس در ساخت ديوارها ، حصير و بوريا در ساخت كفپوش ها و الوارهاي چوبي يا سفال در ساخت بام ها استفاده مي نمايند . بدين نحو معماري ژاپن در مقايسه با معماري چين ساده تر و داراي خطوط به مراتب زيباتر و ظريف تر است . زيبايي و ظرافت معماري ژاپن از طريق آرايش نامتقارن و غير رسمي تر ساختمان_نسبت به قيود سختگيرانه چين – دو چندان مي گردد .

براي ادراك هرچه بهتر معماري ژاپن تا پيش از ظهور ” بودا ” و نيز قبل از تاثيرات معماري چين مي توان عبادتگاه هايي موقتي كه مختض مذهب بومي ژاپني ها ، ملقب به مذهب  ”شينتو ” مي باشد را مطالعه كرد . اين معابد در فواصل زماني ۲۰ ساله ، يكبار نابود شده و از نو ساخته مي شدند تا از اين طريق تمام نسل هاي ژاپن ساخت و ساز بومي خود را فرا گيرند .يكي ديگر از دلايلي كه براي اين مهم ذكر شده است بازرسي هاي دائمي خدايان از معابد در فواصل زماني كوتاه مي باشد .

16-4

حجم فایل : ۱۲٫۵۳ مگابایت 

رمز فایل: www.online-architect.ir

منابع:

.۱آشنايي با معماري جهان           ابراهيم زارعي

.۲تاريخ معماري غرب             امير باني مسعود

.۳سايت هاي اينترنتي

امتیاز 4.07 ( 15 رای )
اشتراک گذاری مطلب
مدیریت سایت

درباره مدیریت سایت :

مجتبی ابدالی دهدزی هستم.بنیان گذار و مدیر ارشد معمار آنلاینـ ، دانشجویی ارشد معماری،عاشق معماری و هدف طراحی این وب کمک به دوستان معمار ... امتیاز ،نظرات و پیشنهادات و انتقادات شما در پیشبرد اهداف سایت نقش شایانی ایفا می کند ..

معدله فوق را حل کنید *

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب برای سایت مـــعمـار انـلاین محفوظ است-کپی مطالب با درج لینک سایت مجاز می باشد

__$ جشواره پاییزه معمار آنلاینـ $__ با خرید 2 رساله معماری از سایت ما 1 رساله به دلخواه هدیه بگیرید.... فقط تا پایان پاییز فرصت باقیست _ برای دیدن کلیک کنید