خوش آمدید - امروز : یکشنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۵
خانه » دانشکده مجازی معماری » مقالات معماری » دانلود پاورپوینت مبانی انتقال حرارت

اطلاعیه سایت

$ جشواره پاییزه معمار آنلاینـ $

با خرید 2 رساله از سایت ما 1 رساله هدیه بگیرید

 برای دیدن کلیک کنید

برای خرید کردن از گزینه افزدون به سبد خرید استفاده کنید!!

تماس با پشتیبانی+ ایدی تلگرام

0939-530-5451

  M_abdali@ 

دانلود پاورپوینت مبانی انتقال حرارت

دانلود پاورپوینت مبانی انتقال حرارت

دانلود پاورپوینت مبانی انتقال حرارت

دانلود پاورپوینت مبانی انتقال حرارت

دانلود پاورپوینت مبانی انتقال حرارت

مقدمه:

گرمایش و سرمایش در ساختمان ها صورت نمی پذیرد مگر با افزایش و یا کاهش انرژی در آنها،بنابراین دانستن اصول اولیه انتقال حرارت از جمله مباحث ضروری در یک طراحی موفق منطبق با اقلیم است.

مفاهیم پایه
انرژی : انرژی قابلیت یا ظرفیت انجام کارمعینی ست و واحد اندازه گیری آن ژول (J) است . حرارت نیز شکلی از انرژی است که به صورت حرکت مولکولی در داخل ماده و یا مانند حرارت تشعشعی ، به صورت طیفی از تشعشع امواج الکترومغناطیس با طول موج معین در فضا ظاهر می شود و هنگام تماس بین دوجسم ، از جسم گرمتر به جسم سردتر منتقل می شود .

توان حرارتی : توان حرارتی میزان انرژی است که در واحد زمان از عنصر می گذرد ، در حالی که اختلاف دمای بین محیط داخل و خارج یک درجه سانتی گراد باشد . واحد اندازه گیری توان وات (W)  است . یک وات برابراست با کاری که توسط یک ژول انرژی به صورت یکنواخت در مدت یک ثانیه انجام پذیرد .

درجه حرارت (دما) : درجه گرمی یا سردی یک جسم را دمای آن جسم می نامند . دما کمیتی مقایسه ای است و با مقیاس سلسیوس (C) اندازه گیری می شود .این مقیاس با انتخاب به عنوان نقطه انجماد و نقطه جوش آب در فشار عادی جو (یک اتمسفر یا ۷۶۰ میلی لیتر جیوه) به عنوان نقاط ثابت و تقسیم فاصله آنها به ۱۰۰ درجه ساخته شده است .
در کارهای علمی مقیاس کلوین (K) در خصوص اختلاف دما مورد استفاده قرار می گیرد . تقسیمات این مقیاس هم مانند مقیاس سلسیوس است ، اما نقطه شروع یا صفر این مقیاس ، صفر مطلق یعنی -۲۷۳/۱۵ C است (C=273/15 K).

گرمای نهان و آشکار : انتقال گرما دارای دو اثر متفاوت بر روی جسم است . اگرگرما جابجا یا اضافه شود و باعث تغییر درجه حرارت جسم گردد ، این گرما را به نام گرمای آشکار می خوانند . اگر اضافه کردن و یا جابجا نمودن گرما باعث تغییر درجه حرارت جسم نگردد اما تغییرفیزیکی (ذوب و تبخیر) در جسم در برداشته باشد ، آن را به گرمای نهان می خوانند .

ظرفیت گرمایی : اجسام در مقدار درجه حرارت لازم برای افزایش گرمای خود با همدیگر متفاوت هستند . ظرفیت گرمایی مقدار گرمای لازمی است که دمای مقدار معینی ماده را یک درجه سانتیگرا د افزایش دهد . اجسامی که دارای ظرفیت گرمایی بالایی هستند بیشتر می توانند گرما را برای افزایش درجه حرارت جذب کنند .

فایل-باز-دانلود2

رمز فایل :  www.online-architect.ir

0

User Rating: 4.65 ( 1 votes )
امتیاز 5.00 ( 6 رای )
اشتراک گذاری مطلب
مدیریت سایت

درباره مدیریت سایت :

مجتبی ابدالی دهدزی هستم.بنیان گذار و مدیر ارشد معمار آنلاینـ ، دانشجویی ارشد معماری،عاشق معماری و هدف طراحی این وب کمک به دوستان معمار ... امتیاز ،نظرات و پیشنهادات و انتقادات شما در پیشبرد اهداف سایت نقش شایانی ایفا می کند ..

معدله فوق را حل کنید *

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب برای سایت مـــعمـار انـلاین محفوظ است-کپی مطالب با درج لینک سایت مجاز می باشد

__$ جشواره پاییزه معمار آنلاینـ $__ با خرید 2 رساله معماری از سایت ما 1 رساله به دلخواه هدیه بگیرید.... فقط تا پایان پاییز فرصت باقیست _ برای دیدن کلیک کنید