خوش آمدید - امروز : یکشنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۵
خانه » دانلود رایگان مطالعات اقلیمی » دانلود مطالعات معماری شهر سرعین

اطلاعیه سایت

$ جشواره پاییزه معمار آنلاینـ $

با خرید 2 رساله از سایت ما 1 رساله هدیه بگیرید

 برای دیدن کلیک کنید

برای خرید کردن از گزینه افزدون به سبد خرید استفاده کنید!!

تماس با پشتیبانی+ ایدی تلگرام

0939-530-5451

  M_abdali@ 

دانلود مطالعات معماری شهر سرعین

دانلود مطالعات معماری شهر سرعین

دانلود مطالعات معماری شهر سرعین

روند طراحی پایانه مسافربری

استان اردبیل بر اساس آخرین تقسیمات کشوری با مرکزیت شهر اردبیل دارای ۹ شهرستان، ۱۹ شهر ، ۲۱ بخش و ۶۳ دهستان و ۲۲۱۸ آبادی می باشد . شهرستانهای استان عبارتند از:

۱-اردبیل ۲- بیله سوار ۳- پارس آباد ۴- خلخال ۵- مغان ۶- مشکین شهر ۷- سرعین ۸- نمین ۹- نیر

در اسناد تاریخی ابتدا این شهر به نامهای وراوی ، اورامین و اورامی خوانده شده  که نام مناطقی در اطراف این شهر می باشد.

استاد سعید نفیسی رد کتاب ” بابک خرم دین دلاور آذربایجان” از قول مورخین آن زمان از دو محل بنامهای “خشن بضم خاو سکون شین” و ” برزند” بعنوان جایگاه بابک نام میبرد. که بسیار نزدیک به خیاو محل سرعین فعلی است . با این وجود در متون تاریخی از سرعین  یا نام قدیمی آن خیاو یا بزبان محلی ( خیو یا خی یو) کمتر نام برده شده است.

حمدالله مستوفی در کتاب نزهت القلوب مربوط به سال ۷۴۰ (ه.ق) درباره خیاو چنین می نویسد: خیاو قصبه ای است که در قبل کوه سبلا ن افتاده است . در کتابهای دیگری به سرعین  یا پشکین نیز اشاراتی شده است که کتب معتبری نمی باشد. در قرون اخیر  سرعین بیشتر گذرگاهی برای مسافران عبوری بوده است . دوران پررونق این شهر بیشتر مربوط به دوران صفوی می باشد.

اقلیم سرعین

شهر سرعین در نقشه پهنه بندی اقلیمی در اقلیم دمایی سرد قرار می گیرد . از ویژگیهای این اقلیم زمستانهای سرد و تابستانهای نسبتا معتدل می باشد و بهاری کوتاه فاصله زمستان و تابستان را تشکیل میدهد.

اطلاعات آماری مربوط به پارامترهای اقلیمی از ایستگاه هواشناسی سینوپتیک مشکین شهر طی دوره آماری ۱۰ساله( ۱۳۷۴-۱۳۸۴ )استخراج شده است . جدول زیر مشخصات ایستگاههای سینوپتیک استان اردبیل را نشان می دهد.

جریان باد با تبادل حرارت ، رطوبت و بارش و انتقال ذرات ذره بینی و غیر ذره بینی از نقطه ای به نقطه دیگر نقش مهمی را درآسایش و یا اخلال در آن ، در سکونتگاه های شهری ایفا می کند. امروزه از داده های مربوط به جهت ، سرعت و تواتر باد در مواردی نظیر جهت گیری بافت شهر ، مکان یابی صنایع دودزا ، انتخاب مسیر فرودگاه ، جهت جویها و پرچینها و انتخاب محل پنجره ها در ساختمان استفاده می گردد.

 

امتیاز 1.00 ( 2 رای )
اشتراک گذاری مطلب
مدیریت سایت

درباره مدیریت سایت :

مجتبی ابدالی دهدزی هستم.بنیان گذار و مدیر ارشد معمار آنلاینـ ، دانشجویی ارشد معماری،عاشق معماری و هدف طراحی این وب کمک به دوستان معمار ... امتیاز ،نظرات و پیشنهادات و انتقادات شما در پیشبرد اهداف سایت نقش شایانی ایفا می کند ..

معدله فوق را حل کنید *

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب برای سایت مـــعمـار انـلاین محفوظ است-کپی مطالب با درج لینک سایت مجاز می باشد

__$ جشواره پاییزه معمار آنلاینـ $__ با خرید 2 رساله معماری از سایت ما 1 رساله به دلخواه هدیه بگیرید.... فقط تا پایان پاییز فرصت باقیست _ برای دیدن کلیک کنید