خوش آمدید - امروز : یکشنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۵
خانه » دانلود رایگان مطالعات اقلیمی » دانلود مطالعات شهر اردبیل

اطلاعیه سایت

$ جشواره پاییزه معمار آنلاینـ $

با خرید 2 رساله از سایت ما 1 رساله هدیه بگیرید

 برای دیدن کلیک کنید

برای خرید کردن از گزینه افزدون به سبد خرید استفاده کنید!!

تماس با پشتیبانی+ ایدی تلگرام

0939-530-5451

  M_abdali@ 

دانلود مطالعات شهر اردبیل

دانلود مطالعات شهر اردبیل

دانلود مطالعات شهر اردبیل 

four_seasons_by_curious3d-d3let0x

استان اردبیل با مساحت ۱۷۹۵۲٫۵ کیلومتر مربع ( ۱٫۰۹ مساحت کشور) در شمال غرب ایران در عرض جغرافیایی ۳۷ درجه و ۴۵ دقیقه تا ۳۹ درجه و ۴۲ دقیقه شمالی و ۴۷ درجه و ۳ دقیقه تا ۴۸ درجه و ۵۵ دقیقه طول شرقی از نصف النهار گرینویچ واقع شده است

شهر اردبيل در يك سطح هموار يعني دشت اردبيل مستقر شده است، از ويژگي هاي استان اردبيل وجود جاذبه هاي طبيعي فراوان است كه بر شهر اردبيل نيز اثر گذارده است. مهمترين عوارض طبيعي داخل و اطراف شهر اردبيل به شرح زير است

الف: دشت:

دشت اردبيل در بين دامنه هاي سبلان و رشته كوه طالش و بزقوش قرار گرفته است. اين دشت با وسعتي در حدود ۹۵ هزار كيلومتر در ارتفاع ۱۳۵۰ متري از سطح دريا واقع شده است.

ساعات آفتابي اردبیل 

منظور از ساعات آفتابي مدت تابش نور خورشيد است كه اين مولفه در ارتباط مستقيم با پوشش ابر در آسمان مي باشد.

از اطلاعات پوشش ابري و ساعات آفتابي در بسياري از رابطه ها به منظور برآورد نياز آبي گياهان استفاده به عمل مي آيد و گذشته از آن، اين دو پارامتر اقليمي از داده هاي بنيادي مطالعات زيست محيطي محسوب مي شود.

معمولا با رسيدن فصل زمستان و افزايش پوشش ابري، از ساعات آفتابي كاسته مي شود و به اين سبب در ماه هاي سرد سال كه فعاليت سيستم هاي هواشناسي افزايش مي يابد، بر مقدار ابرناكي آسمان افزوده شده و ساعات تابش آفتاب كاهش يافته كه طول روز در فصول سرد را نيز بايد بدان افزود.

در ماه هاي گرم سال و در فصل تابستان با طولاني تر شدن روز و كم شدن پوشش ابري در آسمان ساعات آفتابي افزايش مي يابد.

– شرايط آسايش در شهر اردبیل 

براساس شاخص هاي اقليمي و همچنين جداول ماهاني و بيوكليماتيك و دماي موثر،  شرايط آسايش مورد بررسي قرار گرفته است و جهات مناسب ساختمان ها و همچنين بازشوهاي ساختماني معرفي مي شود. لازم به ذكر است كه در اين گزارش فقط نتايج جداول ذكر مي شود.

خرید تنها ۳٫۰۰۰ تومان 

نوع فایل :word

اشتراک گذاری مطلب
مدیریت سایت

درباره مدیریت سایت :

مجتبی ابدالی دهدزی هستم.بنیان گذار و مدیر ارشد معمار آنلاینـ ، دانشجویی ارشد معماری،عاشق معماری و هدف طراحی این وب کمک به دوستان معمار ... امتیاز ،نظرات و پیشنهادات و انتقادات شما در پیشبرد اهداف سایت نقش شایانی ایفا می کند ..

تاکنون 2 نظر ثبت شده است.

  1. سلام
    لینک مطلب کو پس؟

معدله فوق را حل کنید *

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب برای سایت مـــعمـار انـلاین محفوظ است-کپی مطالب با درج لینک سایت مجاز می باشد

__$ جشواره پاییزه معمار آنلاینـ $__ با خرید 2 رساله معماری از سایت ما 1 رساله به دلخواه هدیه بگیرید.... فقط تا پایان پاییز فرصت باقیست _ برای دیدن کلیک کنید