خوش آمدید - امروز : پنج شنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۵
خانه » دانلود رایگان مطالعات اقلیمی » دانلود مطالعات شهرستان بهبهان

اطلاعیه سایت

$ جشواره پاییزه معمار آنلاینـ $

با خرید 2 رساله از سایت ما 1 رساله هدیه بگیرید

 برای دیدن کلیک کنید

برای خرید کردن از گزینه افزدون به سبد خرید استفاده کنید!!

تماس با پشتیبانی+ ایدی تلگرام

0939-530-5451

  M_abdali@ 

دانلود مطالعات شهرستان بهبهان

دانلود مطالعات شهرستان بهبهان

دانلود مطالعات شهرستان بهبهان

مجتمع مسکونی

مجتمع مسکونی

 

مقدمه:

اگر برای خوزستان، با توجه به شاخص های جوی آن، سه نوع آب و هوای بیابانی، نیمه بیابانی (کوهپایه ای) و کوهستانی در نظر بگیریم، بهبهان جزء محدوده ی نیمه بیابانی یا کوهپایه ای محسوب می شود (مداری، ا و کیکاوسی، ع.۱۳۸۱) و به طور کلی در دامنه ی جنوبی و جنوب غربی رشته کوه های زاگرس و کوهپایه های آن قرار گرفته است. در شمال بهبهان دو رشته کوه مهم و بلند خاییز و تل ریش از غرب به شرق کشیده شده اند. هرچه از شمال به سمت جنوب پیش برویم از ارتفاع کوه ها و تپه ها کاسته می شود. مرتفع ترين نقطة منطقه، رشته كوه خائيز است كه ۱۵۳۶ متر ارتفاع دارد (پروژه تنظیم شرایط محیطی، ۱۳۸۵).رودهای مارون و خیرآباد دو رود مهم در طرفین این شهرستان می باشند که آب شرب و کشاورزی این منطقه را تأمین می کنند.

از نظر زمین شناسی و جنس خاک، خاک های رسوبی بافت درشت و خاک های کوویال وریسگول به عرض ۱۰ در نواحی شمال شرقی و جنوب بهبهان، یافت می شود. این خاک ها دارای مشکلات زیادی از لحاظ ساختمانی و کشاورزی نبوده و جزء بهترین خاک های استان به شمار می روند (پروژه تنظیم شرایط محیطی، ۱۳۸۵). نوع پوشش گیاهی منطقه نیز استپ جنگلی می باشد.

شهرستان بهبهان از نقاط زلزله خیز به شمار می آید و مطابق با آئين نامه ۲۸۰۰ زلزله داراي خطر نسبي زيادي مي باشد. لذا ملاحظات سازه ای و مقاوم سازی بناها لازم و ضروری است.

 

۲-۵-بررسی شرایط اقلیمی شهرستان

آب و هوای شهرستان بهبهان به طور کلی از نوع گرم و خشک محسوب می شود و به خصوص در قسمت جنوب و غرب شهرستان، تابستان های گرم و خشک و زمستان های معتدل مشاهده می گردد. در تابستان حداقل دمای مطلق به ۲۸ و حداکثر آن به ۵۰ و گاه بالاتر می رسد. در زمستان نیز حداقل دمای مطلق به۰ و گاه پایین تر و حداکثر آن به ۳۴ می رسد.گرمترین و سرد ترین ماه های سال به ترتیب تیر ماه با حداکثر۴۹٫۵ و دی ماه با حداقل۶- می باشند. نمودار ۱ میانگین حداقل و حداکثر دمای هر ماه را در یک دوره ی ۵ ساله (۲۰۰۲ تا ۱۹۹۸)نشان می دهد.

 

نتیجه گیری(راهکارهای اقلیمی با الهام از معماری بومی منطقه):

با توجه به مطالبی که در زمینه ی معماری بومی منطقه ذکر گردید،نتایج ذیل حاصل می شود که باید در حین طراحی مد نظر قرار گیرند:

۱-استفاده از تعادل گرمایی زمین و بردن بخشی از بنا به درون زمین

۲-توجه به عنصر مهم حیاط مرکزی در ایجاد فضای مطلوب از نظر اقلیمی

۳-استفاده از عقب نشستگی درنما و تأمین سایبان مناسب

۴-استفاده از مصالح با ظرفیت حرارتی بالا

۵- استفاده از موتیف های معماری بومی منطقه

برای دیدن بانک مطالعات کل استان های ایران عزیز کلیک کنید

 

 در حال بارگذاری loading

X آب و هواي شهرستان بهبهانX بررسی اقلیم بهبهانX دانلود مطالعات بهبهانX دانلود مطالعات شهرستان بهبهانX شناخت اقلیم بهبهانX مطالعات اقلیمی بهبهانX مطالعات شهرستان بهبهانX ویژگی هاي معماري بهبهانX مطالعات اقليمي شهر بهبهانX دانلود مطالعات اقلیمی بهبهانX دانلود رایگان مطالعات اقلیمی بهبهان

اشتراک گذاری مطلب
مدیریت سایت

درباره مدیریت سایت :

مجتبی ابدالی دهدزی هستم.بنیان گذار و مدیر ارشد معمار آنلاینـ ، دانشجویی ارشد معماری،عاشق معماری و هدف طراحی این وب کمک به دوستان معمار ... امتیاز ،نظرات و پیشنهادات و انتقادات شما در پیشبرد اهداف سایت نقش شایانی ایفا می کند ..

معدله فوق را حل کنید *

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب برای سایت مـــعمـار انـلاین محفوظ است-کپی مطالب با درج لینک سایت مجاز می باشد

__$ جشواره پاییزه معمار آنلاینـ $__ با خرید 2 رساله معماری از سایت ما 1 رساله به دلخواه هدیه بگیرید.... فقط تا پایان پاییز فرصت باقیست _ برای دیدن کلیک کنید