خوش آمدید - امروز : سه شنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۵
خانه » دانلود رایگان مطالعات اقلیمی » دانلود رایگان مطالعات اقلیمی آبادان

اطلاعیه سایت

$ جشواره پاییزه معمار آنلاینـ $

با خرید 2 رساله از سایت ما 1 رساله هدیه بگیرید

 برای دیدن کلیک کنید

برای خرید کردن از گزینه افزدون به سبد خرید استفاده کنید!!

تماس با پشتیبانی+ ایدی تلگرام

0939-530-5451

  M_abdali@ 

دانلود رایگان مطالعات اقلیمی آبادان

دانلود رایگان مطالعات اقلیمی آبادان

دانلود رایگان مطالعات اقلیمی آبادان

دانلود مطالعات اقلیمی آبادان

دانلود مطالعات اقلیمی آبادان

– پیشینه تاریخی آبادان :

اگر چه وجود نام بهمن شیر(بهمن اردشیر) یادآور عهد ساسانی است و نشان از اهمیت این منطقه از لحاظ حمل و نقل دریایی در آن دوره دارد اما نامی از این شهر در ردیف شهرهای باستانی ،آنچنانکه در کتیبه ها آمده است وجود ندارد. تنها بعد از ورود اسلام به ایران است که صاحبان مسالک وممالک از این منطقه یاد می کنند. بطوریکه پیشتر یاد آوری شد بیشتر منابع متقدم پیدایش این شهر را به شخصی بنام عباد ابن حصین نسبت می دهند که در دوران اسلامی ساخته شده است.

سرعت و جهت باد ابادان:

بادهای آبادان بر سه نوع است. نخست «بادهای منظم فصلی» که در اثر تغییرات فشار هوا در فصل‌های مختلف سال به وجود می‌آیند. این بادها معمولاً شدید نیستند مگر این‌که عامل جوی دیگری موجب تشدید آن‌ها شود.

دوم«بادهای محلی» که خود بر دو نوع است: «باد شمال» و «باد شرجی». باد شمال از جریان‌های مدیترانه‌ای است که به ایران می‌رسد. این باد در تابستان دایمی و با رطوبت کم می‌وزد. باد شمال در زمستان اغلب طوفان‌های ناگهانی به وجود می‌آورد. ولی در تابستان از ۱۵ خرداد تا آخر تیر (۴۰ روز) با نظم و شدت زیادی می‌وزد. وزش ناگهانی و شدید باد شمال، همیشه برای قایق‌های کوچک ماهیگیری خطرناک است. وجود بادهای شمالی در آبادان، رطوبت روز را کاهش داده و …..

نتیجه گیری:

۱-استفاده از مصالح ساختمانی با ظرفیت حرارتی کم.

۲-در این مناطق به دلیل گرما و رطوبت زیاد هوا میزان تهویه ی طبیعی اهمیت چندانی ندارد که می بایست از پوشش گیاهی و تابش بند استفاده شود.

۳-در این مناطق استفاده از درها و پنجره های کشیده بسیار سودمند است,البته در صورتی که در برابر تابش آفتاب بوسیله ی لغاز اطراف بازشوها و ورود حشرات محافظت شود, زیرا این بازشوها نه تنها میزان تهویه طبیعی را افزایش می دهد بلکه باعث کاهش دمای هوای داخلی هنگام عصر و شب نیز می شود.

۳-در نظر گرفتن سایبان ثابت برای ساختمان,برای جهت ضلع جنوبی و غربی,سایبان های افقی مناسب تر از سایبان های عمودی هستند در حقیقت سایبان های عمودی حتی با ارتفاع بسیار زیاد نه تنها در تابستان سایه ی بسیار کمی بر روی پنجره ها ایجاد می کنند بلکه در زمستان نیز مانع تابش مستقیم آفتاب به داخل می شودو نتیجه این بررسی نشان داده است که سایبان و پنجره های افقی کارآمدتر از سایبان و پنجره های عمودی هستند.

 

این مطلب بصورت WORD و برای اعضای VIP تهیه شده

vip

69

برچسب ها:

X دانلود رایگان مطالعات اقلیمی آبادانX دانلود مطالعات اقلیمی آبادانX مطالعات اقلیمی ابادانX اقلیم آبادانX دانلود مطالعات آبادانX مطالعات بستر آبادانX شناخت اقلیم آبادانX بررسی اقلیم آبادانX آب و هواي شهرستان آبادانX ویژگی هاي معماري آبادانX میزان تابش آفتاب در شهر آبادان

اشتراک گذاری مطلب
مدیریت سایت

درباره مدیریت سایت :

مجتبی ابدالی دهدزی هستم.بنیان گذار و مدیر ارشد معمار آنلاینـ ، دانشجویی ارشد معماری،عاشق معماری و هدف طراحی این وب کمک به دوستان معمار ... امتیاز ،نظرات و پیشنهادات و انتقادات شما در پیشبرد اهداف سایت نقش شایانی ایفا می کند ..

معدله فوق را حل کنید *

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب برای سایت مـــعمـار انـلاین محفوظ است-کپی مطالب با درج لینک سایت مجاز می باشد

__$ جشواره پاییزه معمار آنلاینـ $__ با خرید 2 رساله معماری از سایت ما 1 رساله به دلخواه هدیه بگیرید.... فقط تا پایان پاییز فرصت باقیست _ برای دیدن کلیک کنید