خوش آمدید - امروز : چهارشنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۵
خانه » تحلیل بناهای معماری » تحلیل مجتمع مسکونی کانچانجونگا

اطلاعیه سایت

$ جشواره پاییزه معمار آنلاینـ $

با خرید 2 رساله از سایت ما 1 رساله هدیه بگیرید

 برای دیدن کلیک کنید

برای خرید کردن از گزینه افزدون به سبد خرید استفاده کنید!!

تماس با پشتیبانی+ ایدی تلگرام

0939-530-5451

  M_abdali@ 

تحلیل مجتمع مسکونی کانچانجونگا

تحلیل مجتمع مسکونی کانچانجونگا

تحلیل بنا مجتمع مسکونی کانچانجونگا

مجتمع-مسکونی-کانچانجونگا

مجتمع-مسکونی-کانچانجونگا

معمار مجتمع مسکونی کانچانجونگا؟
چارلز کورا معمار، طراح و تئوریسین و همچنین موسس و سرپرست موسسه چارلز کورا درهند میباشد.کورا در اسکندرآباد هند در سال ۱۹۳۰ متولد شد. معماری را در دانشگاه میشیگان و MITآموخت.وی در کارهایش معماری را با معضلات مسکن و زندگی شهری قشر کم درآمد آمیخته است.در چهار دهه اخیر، کورا فعالیت های چشمگیری را در زمینه معضلات شهری و سرپناه هاکم هزینه در جهان سوم انجام داده است.
• تجربیات شخصی وی که از سال ۱۹۵۸ در بمبئی آغاز گردید طیف گسترده ای از موضوعاترا پوشش میدهد. از یادبود گاندی در احمدآباد تا شهرک ها و پروژه های مسکن در دهلی،بمبئی …

معرفی ساختمان مجتمع مسکونی کانچانجونگا

این ساختمان در سال های ۱۹۷۰ تا ۸۳ دربمبئی هند ساخته شد.ساختمان دارای جهت گیری شرقی-غربی میباشد_ساختمان دارای ۳۲ آپارتم ان در ۴ تیپ متفاوت است.برج کانچانجونگ ا ب ا ارتف ا ۸۴ مترمساحت ۲۱ در ۲۱ متر مربع دارای تناسب۱:۴ است.

جهت گیری ساختمان
علیرغم اینکه جهت گیری شرقی-غربی تحت تاثیر نامطلوب بادهای موسمی وتابش شدید آفتاب است برای بهره گیری از باد غالب دریا و بهترین دید شهری در بمبئی از این جهت گیری استفاده میشود.

در گذشته در خانه های ییلاقی بمبئی برای حل مساله مذکور از ایوان به عنوان یکی لایه ه محافظ پیرامون فضاهای اصلی زندگی استفاده شده است.معمار در این ساختمان با الهام از این راه حل و ایجاد تراس این معضل را حل نموده است.

همانگونه که در نماها مشاهده میشودمعمار با ایجاد تراس و بازشوهای بیشتردر سمت شرق و غرب ییه لایه محافیدربرابر عوامل نامطلوب ایجاد کرده است.

روند شکل گیری مجتمع مسکونی کانچانجونگا
مهم ترین خصیصه در طراحی های کورا جابجایی هایمقطعی فضاهاست. به گونه ای که این ویژگ ی همانن دامضا در اکثر کارهای وی دیده میشود و این اثر نیز از
این قاعده مستثنی نیست.
در ابتدا واحدها ۳ و ۴ خوابه بودند که نمای یکنواختیرا ایجاد میکردند. با اضافی کردن نیم طبقه ها به برخیواحد ها امکان داشتن ۵ با ۶ اتاق خواب به وجود آمد.
همچنین نمای ساختمان از الگوی تکرارشونده ابتدایی به ی بررج  آهنگین و پرانرژی تبدیل شد.درضمن امکان استفاده از شرایط اقلیم و دیدهای متنوع  نیز به وجود آمد.

حجم فایل : ۱٫۰۵

رمز فایل: www.online-architect.ir

برای دیدن دیگر تحلیل های بناهای معماری کلیک کنید

ایده های طراحی شده در مجتمع کانچانجونگاX تحلیل مجتمع مسکونی کانچانجونگاX ساختمان مجتمع کانچانجونگاX دانلود تحلیل مجتمع کانچانجونگاX دانلود مقاله در مورد مجتمع کانچانجونگاX نقد و بررسی مجتمع کانچانجونگاX تحلیل و بررسی مجتمع کانچانجونگاX تحلیل فضای حرکتی مجتمع کانچانجونگاX دانلود پاورپوینت تحلیل مجتمع کانچانجونگاX پاورپوینت تحلیل مجتمع مسکونی کانچانجونگا

امتیاز 4.73 ( 15 رای )
اشتراک گذاری مطلب
مدیریت سایت

درباره مدیریت سایت :

مجتبی ابدالی دهدزی هستم.بنیان گذار و مدیر ارشد معمار آنلاینـ ، دانشجویی ارشد معماری،عاشق معماری و هدف طراحی این وب کمک به دوستان معمار ... امتیاز ،نظرات و پیشنهادات و انتقادات شما در پیشبرد اهداف سایت نقش شایانی ایفا می کند ..

معدله فوق را حل کنید *

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب برای سایت مـــعمـار انـلاین محفوظ است-کپی مطالب با درج لینک سایت مجاز می باشد

__$ جشواره پاییزه معمار آنلاینـ $__ با خرید 2 رساله معماری از سایت ما 1 رساله به دلخواه هدیه بگیرید.... فقط تا پایان پاییز فرصت باقیست _ برای دیدن کلیک کنید