خوش آمدید - امروز : پنج شنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۶
خانه » بانک مقالات انسان طبیعت معماری » دانلود پاورپوینت آب و معماری

اطلاعیه سایت

$ جشنواره تابستانهـ معمار آنلاینـ $

با خرید 2 رساله از سایت ما 1 رساله هدیه بگیرید

اقلیم شهر یا استان خود را رایگان هدیه بگیرید

 برای دیدن کلیک کنید

تماس با پشتیبانی + ایدی تلگرام

     0939-530-5451 

M_abdali@ 

0916-691-2986

M_abdali_d@

برای تبادل رساله + فروش رساله تماس بگیرید

دانلود پاورپوینت آب و معماری

دانلود پاورپوینت آب و معماری

دانلود پاورپوینت آب و معماری

پاورپوینت آب و معماری

پاورپوینت آب و معماری

آب، بعنوان یکی از عناصر عناصر چهارگانه آفرینش جایگاه ویژه ای در فرهنگ کهن ایران دارد. فرهنگ ایرانی، بعنوان فرایندی از اندیشه اجتماعی و باورهای مذهبی، مقام والایی برای آب قایل است. چراکه هم مایه حیاط است و هم لازمه رشد کاشته ها؛ همچنین، مایه تطهیر جسم و صفای باطن است. آب از زمان های دیرین، در باورهای آیینی ایران، مقدس محسوب می شده است؛ بطوریکه در آیین مهرپرستی، مذهب زرتشت، و دین مبین اسلام به ارزش آن اشاره شده و از تباه کردن آن نهی شده است.

معماری

معماري هنري است که سعي دارد تلاش آدمي را به بالا سوق دهد و از اين رو مقدس است. بشر براي   ساخت خانه، معبد و يا هر بناي ديگري از زمين شروع مي کند و به سمت آسمان پيش مي رود. از زمين به   آسمان رسيدن، به معناي قدسي شدن و همنشين با خدايان بودن است. هر بنايي که بشر مي سازد يادآور   کوه نيز هست، که رابطي است ميان زمين و آسمان. کوهي که جايگاه خدايان بوده و ناجي نسل بشر در   اسطوره طوفان نوح.

  بشر براي ساخت اولين بناها و يا بهتر است بگوييم اولين خانه ها از در دسترس ترين مصالح بهره برد. از آب   و خاک. دو عنصر مقدس از چهار عنصر اوليه با هم آميخته شدند تا بعدها نيز آتش و هوا در کار داخل شوند   و مسکن و معبد آدمي شکل بگيرد.
بنابراين گزاف نيست اگر پيوند آدمي با معماري را، ميراث کهن انسان با چهار عنصر اوليه طبيعت بدانيم. از   اين ميان هرچند که نقش خاک پر رنگ تر مي نمايد، اما وجود آب، همان عنصري که همواره به سويش    بر مي گرديم، مثل هميشه لطافت را در اين هنر به ارمغان مي آورد.

هنر درمانی با آب

   هنرهای برگرفته از آب، جدا از اندیشه ها و اعتقادات ایرانیان نبوده است. این هنرها جایگاه خاصی در ارتباط با روان انسانی داشته و نقش ورای فرم نمادین خود ایفا می کرده اند، تکامل تجلی این هنرها، معماری ایرانی است. نگرش های روانشناسانه آب در هنر معماری هرگاه با عقاید نامانوس همسو شده است، تاثیرات روان درمانی خویش را از دست داده و هویتش، نقش ظاهری و سطحی به خود گرفته است.

رمز فایل:  www.online-architect.ir

تاریخ آخرین بروز رسانی پنج شنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۵

امتیاز 3.44 ( 142 رای )
اشتراک گذاری مطلب

راهنما

  • 1- برای باز کردن فایل هایی که دانلود میکنید از نرم افزار winrar استفاده کنید.
  • 2-شما نظر دهید ما هم مشکلات شما را که در نظرات مطرح کرده اید برطرف میکنیم. لطفا اگر مشکلی دارید یا نظری درمورد مطلب دارید در نظرات مطرح کنید تا موجب اشتیاق نویسندگان شود.
  • 3-لطفا کپی رایت مطالب ما را رعایت کنید تا انگیزه فعالیت ما بیشتر شود.
  • 4- رمز تمامی فایل ها : www.online-architect.ir
مدیریت سایت

درباره مدیریت سایت :

مجتبی ابدالی دهدزی هستم.بنیان گذار و مدیر ارشد معمار آنلاینـ ، دانشجوی ارشد معماری،عاشق معماری و هدف طراحی این وب کمک به دوستان معمار ... امتیاز ،نظرات و پیشنهادات و انتقادات شما در پیشبرد اهداف سایت نقش شایانی ایفا می کند ..

تاکنون 2 نظر ثبت شده است.

  1. سلام
    فایل پاورپویینت آب و معماری دانلود نمیشه چرا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟اصلا گزینه دانلود نداره

  2. خواهش میکنم برام ایمیل کنید..خیلی ضروریه…ممنونم

معدله فوق را حل کنید *

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب برای سایت مـــعمـار انـلاین محفوظ است-کپی مطالب با درج لینک سایت مجاز می باشد