خوش آمدید - امروز : جمعه ۲۷ مرداد ۱۳۹۶
خانه » مقالات اشنایی با مرمت و اثار باستانی » دانلود رایگان کتاب طاق و قوس حسین زمرشیدی

اطلاعیه سایت

$ جشنواره تابستانهـ معمار آنلاینـ $

با خرید 2 رساله از سایت ما 1 رساله هدیه بگیرید

اقلیم شهر یا استان خود را رایگان هدیه بگیرید

 برای دیدن کلیک کنید

تماس با پشتیبانی + ایدی تلگرام

     0939-530-5451 

M_abdali@ 

0916-691-2986

M_abdali_d@

برای تبادل رساله + فروش رساله تماس بگیرید

دانلود رایگان کتاب طاق و قوس حسین زمرشیدی

دانلود رایگان کتاب طاق و قوس حسین زمرشیدی

دانلود رایگان کتاب طاق و قوس حسین زمرشیدی

سلام و خسته نباشید خدمت کاربران معمار آنلاین.موضوع امروز کتاب طاق و قوس حسین زمرشیدی براتون آماده کرده متاسفانه این فایل رو در سایت های مختلف به فروش گذاشتن که این فایل بصورت رایگان برای کاربران بارگذاری شده همواره منتظر نظرهای شما عزیزان هستیم 

کتاب طاق و قوس حسین زمرشیدی

کتاب طاق و قوس حسین زمرشیدی

استاد حسین زمرشیدی … در مشهد متولد شد. پس از دوره ی تحصیلی ابتدایی همراه پدر ،حاج محمد معمار راهی فراگیری هنرهای معماری اسلامی در بقعه ی خواجه ربیع گردید. با توجهات پدر و سایر استاتید دوست و همکار پدر و علاقه ی وافر زمرشیدی و جوان به شغلی پدری، در جوانی استادی قابلی در زمینه ی معماری اسلامی گردید و به مرمت آثار بناهای خراسان جوال: بقعه ی حواجه ربیع گنبد سبز بارگاه أمام زاده محمد محروق بیشابور و بقعه کشیخ احمد جامی پرداخت. سپس به بنایی روی آورد و در این رشته نیزبه زودی استادی توانا گردید و همزمان شب ها به تحصیلی علم تا سوم دبیرستان ادامه داد. پس از آن به تهران أمل و ادر هنرستان ایران و آلمان سابقی (هنرستانصنعتی تهران) آزمون استادکاری آموزشی داده و با نمره ی عالی ۱۰۰ به خدمت آموزش و پرورش درآمد و شب ها نیز در رشته ی ساختمان ادامه ی تحصیل داد. پس از دریافت دیپلم ساختمان در بررسی تحصیلی المان قبول شده و در برلین رشته ی عمومی ساختمان را گذراند. پس از برگشت به وطن همتی کرد برای تالیف ۱۶ جلد کتاب های درسی رشته ی ساختمان شامل : درس فنی، حساب فنی رسم فنی و نقشه کشی و کار کار گاهی سال های اول تا چهارم نظام چهارسالهای در وزرات اموزش و پرورش بوده 

مقدمه و تاریخ مقدمه قوس 

انسانهای نخستین که در آغاز سرپناه ثابتی نداشتند. پس از دوران صحراگردی و کوهنشینی به غارنشینی رو آوردند. با تکامل همکاری گروهی و رشد احتیاجات، مردم غارنشین شروع به ساختن سکونتگاههایی برای خود کردند. در این زمان بود که سرپناه در ابعادی محدود به وجود آمد. انسانها در این زمان سنگهای درشت را بر روی یکدیگر می گذاشتند و در ارتفاعی لازم پوششی از سنگ تخت و یکپارچه را به عنوان سقف بر پایه های سنگی استوار می کردند و بدینسان سرپناه کوچکی برای حفاظت در مقابل هجوم حیوانات وحشی به وجود می آوردند.

مسلماً چنین سرپناهی برای زوج ها و خانواده های کوچک بسیار محدود بوده است. به تدریج با شکل دادن سنگ که به صورت پله پله به طرف بالا جمع می شده کلبه های سنگی به صورت ابتدایی برای زندگی اجتماعی در کنار یکدیگر به وجود آمد. با توجه به شکل ملاحظه می شود که پوشش فوق اولین قوسی بوده است که انسانهای نخستین ساخته اند و ایستایی این پوشش فقط ناشی ازپیوند قطعات سنگی است. (شکل ۲ و۳)

  برای دریافت کامنت بزارید بصورت رایگان ایمیل میشود  

انجام تمام رساله و پروژهای رشته مرمت در تمامی مقاطع |کاردانی کارشناسی کارشناسی ارشد|

تماس + پیامک+ ۵۴۵۱-۵۳۰-۰۹۳۹

ایدی تلگرام   M_abdali@ 

امتیاز 4.67 ( 21 رای )
اشتراک گذاری مطلب

راهنما

  • 1- برای باز کردن فایل هایی که دانلود میکنید از نرم افزار winrar استفاده کنید.
  • 2-شما نظر دهید ما هم مشکلات شما را که در نظرات مطرح کرده اید برطرف میکنیم. لطفا اگر مشکلی دارید یا نظری درمورد مطلب دارید در نظرات مطرح کنید تا موجب اشتیاق نویسندگان شود.
  • 3-لطفا کپی رایت مطالب ما را رعایت کنید تا انگیزه فعالیت ما بیشتر شود.
  • 4- رمز تمامی فایل ها : www.online-architect.ir
مدیریت سایت

درباره مدیریت سایت :

مجتبی ابدالی دهدزی هستم.بنیان گذار و مدیر ارشد معمار آنلاینـ ، دانشجوی ارشد معماری،عاشق معماری و هدف طراحی این وب کمک به دوستان معمار ... امتیاز ،نظرات و پیشنهادات و انتقادات شما در پیشبرد اهداف سایت نقش شایانی ایفا می کند ..

تاکنون 2 نظر ثبت شده است.

  1. mamnon Az Shoma Ke In Ketabo RAyeghan dar ekhtiyare ma mizarid mamohandesa bayad havaye hamdigaro dashte bashim:D

معدله فوق را حل کنید *

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب برای سایت مـــعمـار انـلاین محفوظ است-کپی مطالب با درج لینک سایت مجاز می باشد